NOTATKI MANIAKA KOMPUTEROWEGO

                                                            

CIEKAWE PROGRAMY         Na płytce DVD PC World Komputer 10/2004 jest program "Unstoppable Copier". To niewielki program nadający się do odzyskiwania danych z uszkodzonych płyt CD, DVD oraz dyskietek i dysków (HDD). W przeciwieństwie do większości podobnych programów nie przerywa kopiowania pliku, jeśli napotka jego uszkodzony fragment. Dużą jego zaletą jest możliwość zapisania wykazu uszkodzonych plików. Jeśli dobrze pamiętam, to prawie rok temu czytałem artykuł w czasopiśmie komputerowym, którego autor twierdził, że kopiowanie uszkodzonych plików z CD-ROM jest możliwe jedynie poprzez rozwiązanie sprzętowe.
          Rosyjski program "MHDD" pozwolił mi włączyć obsługę "Acustic managment" na moim nowym dysku Serial ATA i ustawić jej poziom na średni.
          Także rosyjski program "SMARTUDM" uruchomiony ze swojej dyskietki startowej pokazuje dokładne dane dysków, w tym SATA oraz zapisuje raport, z którego można się dowiedzieć np. ile razy dysk był uruchamiany.
          Program "Email Security" pozwala wysyłać wiadomości wprost z własnego komputera, omijając prowajdera (dostarczyciela Internetu). W ustawieniach konta trzeba wpisać: SMTP - "localhost", a port ma być domyślny, czyli 25.
                                                                                                                        

PROBLEMY ZE SPRZĘTEM          Zachęcony artykułem w "Enter Power 03/2004 - Więcej mocy!" kupiłem zasilacz "ModeCom" "ATX - 350 GTF". Niestety, nie chciał współpracować, jak się później okazało z moją płytą główną "ECS K7S5A" - wypróbowałem bezskutecznie dwa egzemplarze. W tej sytuacji najpierw kupiłem nową płytę główną - "ASUS A7V600-X" w firmie PC Projekt za 250zł (nawiasem mówiąc to teraz [sierpień 2004] firma w Krakowie mająca najniższe ceny).
          Płyta ta daje duże możliwości podkręcania - podniosłem FSB na 200MHz a mnożnik ustawiłem na 10.5, co dało częstotliwość 2100MHz (według kalkulatora na stronie "www.bechmark.pl" oznaczenie mojego Athlona XP 1800+ wynosi teraz 2700+ a moc pobierana 65W).


A tak to wygląda :Program CrystalCPUID 3.5.16.191 :Central Brain Identifier :Na powyższym obrazku widać, że "Central Brain Identifier" lepiej sobie poradził z identyfikacją procesora.

Temperatury po męczeniu komputera programem Prime95 :Wyniki testów wydajnościowych:


"Program CrystalMark 0.9.103.191" :"Sandra" :          Kupiłem zasilacz "ModeCom ATX-350GTF" (też w PC Projekt za 130zł), okazuje się że wartości wyświetlane przez "ASUS PC Probe" są teraz niższe i stabilne.
         

"LG 16X Super Multi DVD/CD Rewriter GSA-4163B i płytki DVD-RAM"         Po włożeniu do mojej nowej nagrywarki (LG 16X Super Multi DVD/CD Rewriter "GSA-4163B") płytki DVD-RAM zobaczyłem niebieski ekran! (S.O. Windows 2000) Na płytce dołączonej do nagrywarki (LG DVD Writer Solution) sterowników DVD-RAM niestety nie ma. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem te sterowniki (DVDRAM driver) na stronie:
B.H.A Corporation
Program instalacyjny nakazał odinstalowanie starych sterowników (do Panasonic Matshita LF-D201) i znalazł obydwie nagrywarki oraz dodał nowy napęd (t - Removable disk). Zostały zainstalowane sterowniki: (Driver Software Windows 2000) meiudf.sys - Version 4.0.5.0 dvdram.sys - Version 3.1.4.0 dvdram.inf - Version 3.4.9.0. Gdy program instalacyjny nie znajdzie starych sterowników, to przerywa pracę i wypisuje komunikat, (moim zdaniem kłamie) że on jest tylko nowelizacją ("updater").

Wróć do Strony Głównej

Moja strona - dorobek autorski © 2002 Jan P. Cieciński